#1 2012-09-16 19:01:07

Lord Rasputin

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-09-16
Posty: 6
Punktów :   

Poradnik (dla nowych w GMP)

Jest to mały poradnik " jak zacząć naszą przygode z Rp"

Pierwsze co musicie wiedzieć jest to

OOC - pisanie chatu poza grą odbywa się w nawiasach NP: wbija nowy gracz i pisze "(siema)"

IC - są to teksty wypowiadane przez naszą postać np : "witaj" "jak się zwiesz"

RolePlay - Jest to zasada według której każdy gracz odgrywa swoją postać. np: jestem lordem z północy więc nie zachowuje się jak plebejusz ani strażnik.

DM - czyli death match, oznacza wbijanie na klase i zabijanie bez powodu(Do DM są specjalne serwery, nie próbuj tego robić na RP)
często możesz sam zostać zabity przez nieuwage, za pchanie się w miejsca gdzie toczy się bitwa, oraz przez innych dm-owców, w razie ostatniego wypadku bezwłocznie powiadom Administracje.

Czynności, pewnie wielu z was zauważyło że ktoś podczas gry pisze <śpi>
<je>
<zabija orka poprzez dekapitacje>
z początku wydaje się to durne, lecz po dłuższym graniu Role Play zaczniecie sami tego używać

Teraz następna sprawa, wiele serwerów niema włączonych synchronizacji ( By cheaty nie crashowały serwa... wyłączona synchronizacja oznacza tyle że inny gracz nie widzi twoich przedmiotów jak je wyrzucasz bądz bierzesz, to samo z uruchamianiem celów ruchomych np : u ciebie drzwi są otwarte ale ja wbiłem na serwa nie zsynchronizowało mnie więc ja mam drzwi zamknięte) więc jeżeli ktoś mówi
" przynieś mi głowe orka(RP)" to znaczy że masz iść w miejsce gdzie taki ork by się znajdował i napisać <walczy z orkie (można też umieścić opis walki typu <walczy z orkiem, przebija mu noge mieczem następnie szybkim ruchem ścina głowe>, pamiętaj dopisek (RP) znaczy że nie robisz tego na jakimś graczu albo nie szukasz tego przedmiotu bóg wie ile!.

Teraz następna rzecz, są to awanse oraz Dostawanie się do Frakcji,

Na początku w Descriptions znajdziecie opis typu "dla nowych" "jesteś tu nowy" itp, znacza to że serwer wymaga byś zaczoł od tej postaci. Pamiętaj jeżeli żaden z dowódców z frakcji albo jego podobny zastępca nie dodał cię do gildii dostaniesz bana lub kicka za wbicie na klasy gdzie jest niema drużyny "nowy" tylko np" Magowie ognia", zaczynaj zawsze od klasy początkowej!.

hmm następne będą awanse, spytacie What da fuck?!, otóż często jako nowi spotykacie na czacie taki tekst " Daje zbroje(re-log na Klase strażnika)"
Oznacza to że dowódca awansował o range wyżej lub dodał nowego członka do Frakcji/Gildii, co to dla ciebie oznacza?, nic jeżeli to ciebie nie dotyczy. ale jeżeli tobie kazali zrobić "re-loga" oznacza to że musisz wyjść do Menu Głownego oraz wbić jeszcze raz na serwer oraz zmienić klase (klawisze A,D domyślnie) na klase na jaką cie dodali/Awansowali).

Granie Role Play to nic innego jak zabawa w najczystszej postaci, nie mam tutaj expa, no-life bo trzeba wyexpić postać na lvl 90000 i zabijać innych. Jeżeli lubisz pobawić się z kolegami ta gra jest dla ciebie.


To by było na tyle, jeżeli pomogłem napisz w komentarzach

Prawa zastrzeżone dla Rasputin sp.z.o.o


Zatwierdzone !
Zamykam, ponieważ nie chcę spamu.


//Husar

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.poddani-resnicka.pun.pl www.cavallone.pun.pl www.dzem.pun.pl www.hardstyle-ownia.pun.pl www.narutoarena.pun.pl